Kumite versenyszabályok változásainak összefoglalása, 2011. Szeptember
1. Négy bírós rendszer (4 sarokbíró + 1 vezetőbíró) került elfogadásra. A bírók a küzdőtér sarkaiban ülnek a biztonsági zónában. A vezetőbíró a tatami teljes területén mozoghat, beleértve a biztonsági zónát, ahol a bírók ülnek.
2. Az edzők a biztonsági zónában foglalnak helyet a tatami szélén, a bírói asztallal szemben.
3. Testvédő használata minden versenyzőnek kötelező. Nőknek mellvédőt is kell viselniük.
4. Pont és büntetés minimum 2 sarokbíró azonos jelzése esetén adható. A vezetőbírónak döntő szavazata csak olyan esetekben van, ahol ugyanannak a versenyzőnek két-két különböző zászló van kint (pl.: AKA-nak két pont és két kontakt büntetés) vagy HANTEI-nál egyenlő pontállás vagy pont nélküli meccs esetében.
5. A sarokbírók jelezhetnek pontot vagy büntetést mielőtt a vezetőbíró megállítaná a meccset. A vezetőbírónak meg kell állítania a küzdelmet, ha két vagy több sarokbíró pontot, figyelmeztetést, vagy büntetést jelez ugyanannak a versenyzőnek.
6. A vezetőbírónak lehetősége van megállítani a küzdelmet a sarokbírók jelzése előtt is, de meg kell várnia a sarokbírók véleményét mielőtt kihirdet bármilyen pontot, figyelmeztetést vagy intést.
7. Ha kontakt esetén a sarokbírók pontot jeleznek, a vezetőbíró kérheti a jelzés újra gondolását, amennyiben a versenyző vizsgálata sérülést állapít meg
8. Abban az esetben, ha mindkét versenyzőnek két-két zászló pontot jelez, a vezetőbíró mindkét pontot megadja.
9. Abban az esetben, ha ugyanannak a versenyzőnek két zászló pontot, két zászló pedig C1 kategóriás intést jelez, a vezetőbíró kezében van a végleges döntés, mivel ő tud a legjobb pozícióba helyezkedni ahhoz, hogy megítélje a kontaktot.
10. Ha két zászló különböző pontot jelez ugyanannak a versenyzőnek, az alacsonyabb pontértékűt kell megadni. Ez az eljárás figyelmeztetéseknél és intéseknél is. Azonban, ha valamely magasabb értékű pontot, figyelmeztetést vagy büntetést több bíró is jelez, akkor a többségi döntést kell megadni az alacsonyabb pontértékkel szemben.
11. A ''Sai Shiai'' megszűnt. Ha a mérkőzés végén nincs pont, vagy az állás döntetlen, HANTEI segítségével dől el annak kimenetele. Ha csapatmérkőzés nem dönthető el a győztes meccsek és a szerzett pontok számának alapján, mindkét csapat kijelöl egy versenyzőt a döntő küzdelemre. Ha ez a mérkőzés is eredménytelenül telik el, a végeredmény HANTEI segítségével dől el. Ez az eredmény lesz a csapatverseny eredménye is.
12. A KANSA elnevezése Match Supervisor (korábban Arbitrator). A “Match Area Controller” megnevezést a “Tatami Manager” váltja fel.
13. A Match Supervisor (korábban „Arbitrator”) nem vesz részt a felsorakozásnál és a köszönésnél csak a vezetőbíró és a sarokbírók, akik a küzdőtéren dolgoznak.
14. Csapatmérkőzések esetén – amennyiben kivitelezhető – folyamatosan cserélni kell a bírókat az egyes pozíciókban.
15. Figyelmeztetés vagy büntetés esetén az ellenfél nem szerez pontot, kivéve csapatmérkőzéseknél, ha a mérkőzés büntetéssel ér véget, az ellenfél 8 pontot kap.
16. Meglévő sérülés eltúlzása esetén a figyelmeztetés mértéke minimum C2 Hansoku Chui.
17. „Körbefutás”, küzdelemkerülés, időhúzás Atoshi Baraku-n (10 másodpercen) belül minimum C2 Hansoku Chuival büntetendő.
18. A passzivitás bekerült a tiltott viselkedések közé. Az új vezetőbírói jelzés az öklökkel való körző mozdulat a mellkas előtt. A zászlós kommunikációnál a zászlókkal kell egymás körül körözni.
19. Már az első JOGAI esetén is minimum CHUKOKU figyelmeztetés adandó (korábban a JOGAI definíciója „ismételt kilépés” volt, bár a gyakorlatban eddig is minimum CHUKOKU járt az első kilépésért is).
20. Alapvető szabály, hogy a sérült versenyzőt a küzdőtéren kívül kell megvizsgálnia az orvosnak, hacsak a sérülés súlyossága nem kívánja meg a helyszíni vizsgálatot.
21. Szakkifejezések: Az Ippont a YUKO (1 pont), a Nihont a WAZA-ARI (2 pont), a Sanbont pedig az IPPON (3 pont) megnevezés váltja fel.
22. Ha a versenyző YAME előtt egy értékelhető kombinációval szerez pontot, a pont értéke a kombináció legmagasabban értékelhető eleme lesz. (Pl.: ha ütés után egy rúgással szerez pontot, akkor a rúgás értékének megfelelő pontot kap a versenyző, mivel az volt a legmagasabban értékelhető technika.
World Karate Federation